Brigády Rokytnice 2019
 

Brigáda 4.-6.10.2019 na Horní chatě

Brigádníci: Ondřej Rezek, Jiří Šimeček, Jan Šimeček, David Šimeček, Jiří Ratzenbek, Petr Zahálka, Kristýna Šimečková

Hlavní cíl brigády: Zpracování nového dřeva

Provedené práce:
Úklid dřevníku -- zpracování zbylého dřeva, příprava prostoru.
Vyskládání uleželého naštípaného dřeva do dřevníku uvnitř chaty.
Nařezání čerstvých klád, rozštípání špalků nahrubo a vyskládání polen do venkovního dřevníku.
Rozebrání nefunkční trouby v salónu, zjištění závady, objednání náhradního dílu.
Běžný úklid po pobytu.

Dřevo uvnitř chaty je určené k okamžitému topení. Je pouze mokré od dešťů, proto jsme se ho snažili vyskládat tak, aby co možná nejdříve vyschlo.
Dřevo ve venkovním dřevníku je letošní a optimálně by mělo dva roky ležet, než se použije k topení.

Cíl brigády byl splněn, veškeré nové dřevo bylo zpracováno a uloženo.

Zdraví Ondra.

Brigada - Braunovka, 11.10.-12.10.:

Zdravim pratele,
moc dekuju za uzasnou pomoc. S pripomenutim, co jste udelali:

- drevo na letos + nastipana zasoba na dalsi rok... - obrousene stoly na spol mistnosti + obrousene lavice, chybi obrousit dva stoly a 4 lavice, vse co bylo obrouseno je natreno 1x lakem Tikurilla, musi se jemne osmirkovat a jeste natrit.... - lak Tikurilla +rozpostedlo+ 2 stetce, vse je pripraveno pro dalsi naterace na jeste neobrousenem stole na spol . mistnosti spolu s brusnym nacinim (pas bruska Bosch+ pasy+ smirk. papir) - vsekera okna umyta... - natreny venkovni tramy na jizni strane a vychodni strane spol mistnosti, nabileny prouzek mezi tramy... - posekana cast trasy vleku a pristupove cesty k Braunovce - debata s majiteli nemovitosti vedle Bazanta.... - vycistene zasobniky na vodu na Braunovce.. - chalupa zametena, nahrubo uklizena, pocita se s dalsim natiranim stolu, lavic a podlah... - na chalupe je luxol , 10 l palisnadr, + bila barva na vnitrky+ dalsi barvy... - vymeneny zavesy ve sprchach a vydesnfikovany socialky savem... - opraven splachovac.. - Na natirani strechy na Horni pripravena barva, stetce, redidlo... - jeste mnoho dalsich veci ale ted nevim co...

Brigadnici:
Kristyna Knetlova +1
Miroslav Petricek +1+2x1/2
Kamila Matusu+1 (jeji pritel Pasler David)
Jiri Suchy, Jiri Hejtmanek, Tomas Nabelek
Jan Nabelek+ Lucie Kohoutova
Richard Burget+1/2

Prosim Alenu Baitlerovou, pise li si nekam brigadniky, aby byla tak laskava a jmena si poznamenala s ohledem na zasluhy ( vanocni pobyty atd...)

Diky jeste jednou

Jirka Hejtmanek

Brigáda 18.-20.10. Horní chata

Brigádníci: Jarka Kuličková a spol.

Především šlo o natírání střechy na Horní chalupě (vloni udělali první část).

Brigáda 25.10.-30.10., Horní chata + Braunovka

Jirka Hejtmánek napsal:

zaměstnanec
Petr Janeček + jeho manželka Lucie Loudová (a jejich děti Nora a Vilma Janečková)
Michael Prouza + rodina

cizi- skauti mali a velci :
Duškovi - Milan a Klára, děti Marie a Albert
Hoffmannovi - Matěj a Veronika, děti Anna a Tereza
Veselí - Martin a Jana, děti Zuzana a Michal
Šmejkalovi - Jakub a Táňa, děti Jan a Petr

Michael Prouza upřesnil:

Hezký den, moc děkuji Jirkovi za předání informací, jen bych upřesnil, že níže (nyní výše (OP)) vypsaní jsou primárně kolegové od Petra Janečka, kteří měli na starosti zejména Braunovku, ale hodně nám pak pomohli i na Horní. "Moje" skupina není uvedena jmenovitě (rodina Červinkových, Kopeckých, Lašů, Danielisových a Pracných), ale tito lidé budou přihlášeni jen spolu se mnou a s naším oddílem v termínu od 15. 1. (středa večer) do neděle 19. 1., kdy již máme rezervovány a pokud bude možné, tak zcela zaplníme obě chalupy dětmi a dospělými z obou "mých" (bývalých) oddílů. Děkuji všem a pěkně zdravím - Michael Prouza

Dvě fotky:
1.Oprava zábradlí 2.Vysoko ve štítu

Brigáda 1.-3.11.2019 na Horní chatě

Brigádníci: Ondřej Rezek, Pavla Rezková, Alena Beitlerová, Martin a Leona Ledinští, Marcela a Petr Mikeštíkovi, Oliva Pacherová, Ivo Peřina, Zdeněk Remeš, Bohouš a syn Vilém Rezkovi, Martin a synové Daniel, Matěj, Vít Schnablovi, Petr a Renata a synové David, Jakub, Petr, Prokop Schnablovi, Adam a Klára a miminko Zuzanka Wolfovi, Petr a syn Adam Ženíškovi

Zvládlo se velké kvantum prací uvnitř i kolem chalupy, na úpravě parkoviště nad chalupou, na úpravě sjezdovky pod Braunovkou, u studánky u Ryzího potoka. Potřebnou energii brigádníkům obstarávalo skvělé stravování, které s obdivuhodným nasazením připravila Pavla. Mimořádný dík!
Cíl brigády byl splněn, chalupa je v perfektním stavu připravena na novou sezonu.
Podrobnější popis provedených prací od Ondřeje Rezka: Řezání dřeva, doplnění venkovního dřevníku; Instalace náhradního dílu do trouby v salónu - trouba zase funkční; Natření chaty zvenku Lazurolem; Smontování a zpevnění nových židlí; Instalace sacích košů do studánky; Oprava venkovního zábradlí u vchodu; Úklid salónu od myší.

Několik fotek z brigády bohužel nezachycuje veškerou brigádnickou činnost a všechny brigádníky, fotografové byli zcela vytíženi jinými úkoly:
1.Petr Ženíšek s novou lavicí 2.Ukázka z Pavlina jídelníčku 3.Další ukázka z Pavlina jídelníčku 4.Brigádníci při obědě 5.Akce na jasanu-1 6.Akce na jasanu-2 7.Porada u studánky 8.Akce u studánky 9.Akce na parkovišti 10.Akce kolem chalupy 11.Akce v dřevníku 12.Akce v kuchyni 13.Uklízelo se "o 106" 14.V kamnech hezky hořelo

Brigáda 15.-17.11.2019 na Horní chatě

Brigádník: Milan Kasal
Elektrikářské práce

Všem brigádníkům děkujeme.

Kdo se domnívá, že by měl být připsán na tento seznam, nechť se domluví s Jirkou Hejtmánkem (hejtman@fzu.cz), případně s Ondřejem Rezkem (rezeko@fzu.cz), a poté sdělí stručný údaj k zápisu Olivě Pacherové (pacherova@fzu.cz).

Poslední zápis 26.11.2019