Asistent/Asistentka oddělení

Text

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. (FZU) je veřejná výzkumná instituce, zaměřená na základní aplikovaný výzkum v oblasti fyziky. FZU je největším ústavem Akademie věd České republiky s více než 1300 zaměstnanci, kde nemalý počet tvoří zahraniční pracovníci. Ambicí FZU je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum elementárních částic, kondenzovaných systémů, pevných látek, optiky, fyziky plazmatu a laserové fyziky.

Fyzikální ústav AV ČR je od 26. dubna 2019 držitelem certifikátu HR Excellence in Research Award (Ocenění excelence lidských zdrojů ve výzkumu), které uděluje Evropská komise. FZU, jako největší pracoviště Akademie věd, se tak zařadil do prestižní skupiny evropských institucí majících právo používat tuto certifikaci.

Do našeho nově vzniklého oddělení diamantových a příbuzných materiálů hledáme kolegu/kolegyni na pozici:

Asistent/Asistentka oddělení (úvazek 0,7-1)

Náplň práce:
• Administrativní a organizační činnost spojená s vedením vědeckého oddělení
• Komunikace s externími a interními subjekty v českém a anglickém jazyce
• Vyřizování běžné písemné i elektronické korespondence
• Práce s interními elektronickými systémy
• Příprava podkladů a dokumentů, dohled nad dodržováním termínů
• Samostatné vedení vybraných agend (docházky, plány dovolených, evidence služebních cest)
• Organizace schůzek, návštěv a celoústavních akcí a seminářů
• Spolupráce na projektech
• Další operativní úkoly v oblasti administrativy dle potřeb oddělení

Kvalifikační požadavky:
• VŠ/SŠ vzdělání humanitního či ekonomického směru
• Min. 3 roky praxe na obdobné pozici
• Výborné komunikační, prezentační a organizační schopnosti
• Výborný písemný a mluvený projev v Čj
• Pokročilá znalost Aj (min. úroveň B1)
• Dobrá uživatelská znalost práce s PC (MS Office)
• Samostatnost, rozhodnost, spolehlivost a pečlivost
• Týmový duch, proaktivní přístup a flexibilita
• Zkušenosti s přípravou prezentací a podkladů pro management výhodou
• Zkušenosti se správou a archivací vnitropodnikových dokumentů výhodou
• Zkušenosti z akademického prostředí výhodou

Nabízíme:
• Zajímavou a rozmanitou práci s možností zkráceného úvazku 0,7
• Příležitost participovat na chodu špičkové výzkumné organizace
• Podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
• Podporu profesního a soukromého života – flexibilní pracovní doba
• 5 týdnů dovolené a 5 dnů zdravotního volna (sick days) - alikvotní část ke zkrácenému úvazku
• Po prvním roce příspěvek na penzijní připojištění a rekreaci, příspěvek na kulturu či sport
• Multisport kartu, stravenky a další zaměstnanecké výhody (sportoviště přímo v areálu – tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis)
• Návštěvní místnost pro děti přímo v areálu pracoviště

Doplňující informace:

Plný úvazek - případně dle dohody; nástup možný ihned; místo výkonu práce - Praha 6 - Střešovice, Cukrovarnická 10.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám svůj strukturovaný životopis a motivační dopis v Čj i Aj na níže uvedený email.

Těšíme se na Vaše reakce!

Kontakt: Mgr. Monika Svobodová, Cukrovarnická 10/112 | 162 00 Praha 6| Czech Republic Tel.: +420 702 299 555| Email: monika [dot] svobodova [at] fzu [dot] cz

Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách FZU, na adrese: https://www.fzu.cz/zpracovani-osobnich-udaju.