Noc vědců

Perex

Na přelomu září a října dostává veřejnost jedinečnou příležitost proniknout do jindy nepřístupných prostor vědeckých ústavů a laboratoří. I Fyzikální ústav AV ČR zve všechny zájemce na exkurze do pracovišť Na Slovance, v Cukrovarnické ulici ve Střešovicích a v Dolních Břežanech, aby si zde užili neopakovatelnou atmosféru nočních hodin a poznali i lidi, kteří pro vědu žijí.

Text

Na vlastní oči spatříte laboratoře, v nichž se dělá špičková věda. Máme pro vás připraveny exkurze s pokusy do našich laboratoří vhodné pro rodiny s dětmi, interaktivní exponáty a workshopy pro starší, přednášky a diskuze s vědci pro širokou veřejnost či specializovaný program pro studenty vysokých škol.

V roce 2020 proběhla Noc vědců kvůli protiepidemickým opatřením online 27. listopadu. Fyzikální ústav při této příležitosti připravil víc než 20 různých aktivit, které si zájemci z celé České republiky mohli na dálku vyzkoušet ze svých zařízení. Část programu je na webu stále dostupná:

Kompletní informace o Noci vědců najdete na národním webu: www.noc-vedcu.cz; národní facebook sledujte na: www.facebook.com/nocvedcuoficial. O programu minulé Noci vědců na Fyzikálním ústavu AV ČR se můžete dočíst zde.