Nacházíte se

Pracovní skupiny oddělení 18

Výzkumné aktivity skupiny FMC zahrnují především charakterizaci fyzikálních a termomechanických vlastností funkčních technických materiálů, zejména slitin s tvarovou pamětí NiTi pro aplikace v mikroinvazivní medicíně a pro vysokoteplotní aktuátory v automobilovém průmyslu a letectví. Dále se zabýváme přípravou a studiem funkčních struktur a kompozitů jako jsou textilní materiály s vlákny NiTi, funkční kompozity kov-polymer či elektroaktivní polymery kombinované s prvky NiTi.

Více informací na samostatných www stránkách skupiny FMC.   Celý text »

Výzkum skupiny Materiálů s řízenou mikrostrukturou je zaměřen na přípravu, charakterizaci a teorii širokého spektra strukturních kovových materiálů – od monokrystalů přes orientované bi-a trikrystaly až po materiály s mikro- či nanokrystalickou strukturou. Určení základních vlastností jednotlivých plně definovaných hranic zrn a trojných styků v bikrystalech a trikrystalech a stanovení jejich anizotropie umožňuje pochopit kolektivní chování zrn, jejich hranic a styků v multikrystalických strukturách.

Více informací na samostatných www stránkách skupiny MCM.

  Celý text »

Skupina MNB je zaměřena na přípravu a charakterizaci nanodiamantových vrstev a nanostrukturových magnetických kompozitů.

Více informací na samostatných www stránkách skupiny MNB.

  Celý text »