Nacházíte se

Elektronová mikroskopie – okno do nanosvěta. Workshop pro učitele v rámci Týdne vědy a techniky

Workshop
Pátek, 04.11.2016 13:30 - 17:30

Přednášející: Zdeňka Hájková, Miroslav Šlouf*, Pavla Bauerová (Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.; *Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i.)
Místo: Fyzikální ústav AV ČR, Cukrovarnická 10, Praha 6 – Střešovice, zasedací místnost u knihovny (budova A, 1. patro) + laboratoř SEM (budova C, suterén)
Jazyk: česky
Pořadatelé: Oddělení tenkých vrstev a nanostruktur

Fyzikální ústav AV ČR pořádá workshop elektronové mikroskopie pro učitele přírodovědných předmětů. Cílem je jednak seznámit pedagogy se samotnou metodou, v mnoha vědeckých oborech dnes naprosto nezbytnou, ale ve školách téměř nezmiňovanou, a dále předvést některé tipy a triky, jak informace o elektronové mikroskopii zařadit do výuky. V rámci workshopu nás čeká výprava až za hranice mikrosvěta – vyzbrojeni trochou teorie budeme vlastnoručně mikroskopovat běžným světelným mikroskopem neviditelné vzorky a jejich detaily – od vlasů až po nanodiamanty.

S účastí neváhejte, kapacita kurzu je omezena na 12 osob. Pro přihlášení a více informací kontaktujte RNDr. Zdeňku Hájkovou, PhD. – hajkovazatfzu [dot] cz