HR novinky

Krystalografka Monika Kučeráková uspěla v soutěži L'Oréal Pro ženy ve vědě

Anotace

Významné ocenění L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě převzala na slavnostním vyhlášení 18. ročníku Ing. Monika Kučeráková, Ph.D. Úspěšná vědkyně patří mezi nejzkušenější krystalografy a krystalografky v Česku. Zeptali jsme se jí nejen na vědeckou kariéru, ale také na její názor na roli žen ve vědě a osobní zkušenosti s vyvažováním pracovního a rodinného života.

Hopíky, zmrzlina a rozloučení s prázdninami formou tradiční grilovačky Sekce optiky – letní kroužek pro děti zaměstnanců slavil již potřetí úspěch

Anotace

Spoustu nových pokusů a praktických ukázek využití vědy v každodenním životě si vyzkoušely děti zaměstnanců FZU při třetím ročníku již tradičního letního kroužku pořádaného kolegyněmi ze Sekce optiky. S dětmi vyráběly hopíky, pomocí kyanotypie si tvořily obtisky listů, dělaly pokusy s tekutým dusíkem. Zlatým hřebem celé akce, která zabrala tři odpoledne, nicméně byla výroba vlastní zmrzliny. 

Tradiční letní setkání "HR Coffee & Talk" na Fyzikálním ústavu

Anotace

Minulé letní měsíce nám přinesly nejen slunečné dny a dovolené, ale také tradiční letní setkání na Fyzikálním ústavu - "HR Coffee & Talk". Na programu bylo několik důležitých témat, jako byly pracovní podmínky, nábor a adaptace, vzdělávání a rozvoj a účastníci měli možnost dozvědět se více o aktivitách v oblasti lidských zdrojů (HR), vztahů s veřejností (PR), grantové kanceláře a také o projektu MSCA COFUND Physics for Future (Fyzika pro budoucnost).

Úsměvy dětí a spokojení rodiče – Hravé odpoledne FZU se vydařilo

Anotace

Když se spojí věda, zábava a spousta nadšení, vzniká nezapomenutelné odpoledne plné neuvěřitelných zážitků. Bylo tomu tak i 15. června během Hravého odpoledne, kdy se sešli naši zaměstnanci se svými rodinami v areálu FZU Na Slovance,  v prostorách SOLID21. Pro naše kolegy a kolegyně bylo připraveno více než dvě desítky různých aktivit, které měly potěšit nejen děti, ale i jejich rodiče.

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

Anotace

V sobotu 11. února si celý svět připomíná Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. U této příležitosti jsme se rozhodli zjistit, jaké je postavení žen ve výzkumu. Dozvíte se fakta, ale kromě grafů nabízíme také rozhovory se vědkyněmi, které pracují ve Fyzikálním ústavu. Zajímalo nás, proč si vybraly fyziku a zda ve fyzice panují rovné příležitosti.

Noc vědců na FZU

Anotace

Noc Vědců všemi smysly na FZU. Děkujeme všem, kteří ochutnali naší nabídku, přičichli si ke vědě, dotkli se kamene mudrců, zaslechli volání vesmírných dálek a nechali si vytřít zrak.