FAQ - Často kladené dotazy

Perex

Na této stránce najdete odpovědi na často kladené otázky. Nenašli jste co vás zajímá? Kontaktujte nás. Rádi zodpovíme vaše další dotazy.

Text

 

Kam mám poslat životopis?

Tyto informace najdete vždy u konkrétního inzerátu. Pokud si nevíte rady, je možné využít adresu kariera [at] fzu [dot] cz (kariera[at]fzu[dot]cz), kde se můžete přímo přihlásit, zaslat nám životopis do databáze nebo dostat odpověď na svůj dotaz.

Za jak dlouho se mi ozvete?

Všem zájemcům se snažíme odpovědět do 14 dnů po obdržení životopisu.

Jak posuzujete vhodnost kandidátů?

Každá pozice má předem definované požadavky, které jsou pro její obsazení nezbytné. Tyto požadavky vždy uvádíme v inzerci na volné pracovní místo. Materiály uchazeček a uchazečů posuzujeme jako celek, zvažujeme odbornost, vzdělání, dosažené zkušenosti. V další fázi je pro nás důležité tyto základní předpoklady ověřit a dozvědět se více o motivaci a očekáváních zájemců o pracovní nabídku.

Jak probíhá výběrové řízení?

Výběrové řízení má několik fází. V té první posuzujeme materiály, které nám uchazeči poskytli, tedy životopis, reference, motivační dopis či seznam publikací v případě vědeckých pracovníků. Následně organizujeme s vybranými zájemci osobní setkání. Ve většině případů jsou tato setkání minimálně dvě. Pokud je uchazečka nebo uchazeč z jiné země, popřípadě je k tomu nějaký závažný důvod, využíváme komunikaci na dálku formou videohovorů.

Co mohu očekávat na pohovoru a kolik času si mám vyhradit?

Osobní schůzka trvá obvykle 45-60 minut, podle pozice. Vždy se snažíme dát dostatečný prostor oběma stranám - poskytnout dostatek informací o pozici kandidátům, a zároveń se dozvědět o uchazečích to podstatné. Je pro nás důležité, abyste se u nás cítili dobře. Uvědomujeme si, že pro některé kandidáty může být pohovor stresující záležitost, proto je naší snahou vytvořit na schůzce přátelskou a respektující atmosféru.

Co se děje s mými osobními údaji, které Vám poskytuji?

Vaše osobní údaje uchováváme pouze po dobu výběrového řízení. Následně jsou vymazány/skartovány. V případě, že máte zájem o to, abychom umístili váš životopis do databáze uchazečů, je důležité poskytnout nám souhlas se zpracováním osobních údajů.