Soutěž: FYZIKÁLNÍ FOTOGRAFIE ROKU 2023

Datum publikace
Kategorie aktualit
Perex

Letošní ročník fotografické soutěže na téma Fyzika v našem každodenním životě je kromě stávajících i bývalých zaměstnanců FZU zaměřen na studenty. Každý soutěžící má možnost přihlásit maximálně 5 fotografií. Uzávěrka přihlášek je 31. prosince 2023.

Soutěž Fyzikální fotografie roku 2023 přináší příležitost zaměstnancům Fyzikálního ústavu AV ČR a studentům projevit své umělecké a vědecké schopnosti. Téma letošního ročníku se zaměřuje na Fyziku v každodenním životě a má za cíl zpochybnit stereotypy spojené s vnímáním tohoto vědního oboru. Účastníci jsou vyzváni, aby využili telefon nebo fotoaparát při hodinách fyziky nebo jinde a zachytili tajemné momenty, které ukazují magii fyziky. Přihláška do soutěže vyžaduje sérii maximálně pěti fotografií souvisejících s tématem.

Soutěž je otevřená pro bývalé a současné zaměstnance Fyzikálního ústavu AV ČR a pro studenty všech typů škol. Uzávěrka pro zaslání fotografií je 31. prosince 2023 ve 12:00 hodin středoevropského času, a vyhlášení vítězů se koná 8. ledna 2024. Registrace je možná prostřednictvím e-mailu na adresu fotosoutez [at] fzu [dot] cz (fotosoutez[at]fzu[dot]cz).

Vstupní požadavky

Pro účast v soutěži je třeba zaslat sérii maximálně pěti fotografií.

Fotografie se musí vztahovat k tématu soutěže Fyzika v každodenním životě.

Téma je otevřeno experimentování.

Přihlásit se může kdokoli, primárně je soutěž určena pro bývalé a současné zaměstnance Fyzikálního ústavu AV ČR a pro studenty všech typů škol.

Uzávěrka

Je velmi důležité, abychom vaše fotografie obdrželi do 31. prosince 2023 do 12.00 hodin (středoevropského času). Soutěžní příspěvky, které budou doručeny po tomto termínu, nebudou do soutěže zařazeny.

Vyhlášení vítězů 

  • v kategorii zaměstnanci FZU

1. místo Kshitij Gurung – fotografie

2. místo Vladimíra Novotná – fotografie

3. místo Iryna Naiko – fotografie

  • ve studentské kategorii:

1. místo

Petr Lívanec (Střední průmyslová škola strojní a stavební)

2. místo

Jakub Sádecký (Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště)

3. místo

Natálie Bilená (Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, za žákyni přihlásila do soutěže Daniela Herecová )

 

 

Registrace na fotosoutez [at] fzu [dot] cz

Klíčová slova: