Nové webové stránky FZU

Datum publikace
Kategorie aktualit
Perex

Fyzikální ústav dnes spustil novou verzi webových stránek, která zásadním způsobem proměnila jeho dosavadní internetovou prezentaci. Do modra laděné stránky se jasně orientují na moderní design a vstřícné nastavení pro jednotlivé skupiny uživatelů. Jejich řešení je dalším krokem v řadě proměn komunikace největšího ústavu Akademie věd.

Nové webové stránky přehledně skloubily prezentaci mezinárodních vědeckých týmů, aplikační sféry a rozsáhlé popularizační činnosti Fyzikálního ústavu. „Již na první pohled je oproti předcházející verzi jasné, že došlo k výrazné modernizaci webových stránek. Kromě nového designu stránky přináší také řadu vylepšení a funkcí, které především umožní našim vědeckým pracovníkům se lépe a poutavěji prezentovat vůči veřejnosti a mezinárodní vědecké komunitě. Jsme si vědomi, že spuštěním práce na webu nekončí, ale začíná. Na dalším vylepšování a rozvoji webových stránek se bude dále intenzivně pracovat,“ říká vědecký tajemník Jiří Červenka, pověřený od roku 2018 jeho projektovým vedením.

Na realizaci uživatelsky příjemného webu se podíleli UX designér Zbyšek Nádeník, webový grafik Ondřej Pohorský a bratislavská firma CoolStránky.sk.

Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vaše poznatky z brouzdání po našich stránkách na adrese web [at] fzu [dot] cz