Centrum HiLASE je zapojeno do projektu Zelená firma

Datum publikace
Kategorie aktualit
Perex

Centrum HiLASE je již od roku 2015 součástí projektu Zelená firma. HiLASIÁNI mají díky tomu možnost bezplatně odevzdat odpadní elektrozařízení k opětovnému využití či recyklaci prostřednictvím kolektivního systému REMA Systém, a významně tak přispět k ochraně životního prostředí.

„Jako Facility Manager vidím v poskytované službě velké výhody, a proto jsem také Centrum HiLASE do projektu zapojil. Proces objednávání odvozů i krabic je nastaven výborně, vše je on-line. Je to služba, která dává smysl, a naši zaměstnanci ji hojně využívají,“ říká Jakub Šumavský, který má v Centru HiLASE na starosti hladký chod budovy a infrastruktury.

Jak již bylo zmíněno, služba je poskytována zcela zdarma. Kromě úspory času a financí za ekologickou likvidaci, přináší celé firmě i zaměstnancům hlavně dobrý pocit z toho, že se chováme zodpovědně k životnímu prostředí.

Centrum HiLASE jde dlouhodobě zelenou cestou. V roce 2021 se nám podařilo získat financování z Evropského fondu pro regionální rozvoj, OP Životní prostředí, na výstavbu solární elektrárny o rozloze 280m2 na střeše budovy. Díky řídícímu systému optimalizujeme také vytápění a využíváme zbytkové teplo v zimě a zbytkový chlad v létě pomocí rekuperace. Velká část HiLASIÁNŮ se navíc letos v květnu již po několikáté zapojila do projektu Do práce na kole, který pomáhá snižovat emise CO2. V budoucnu bychom chtěli více využívat např. topologický design umožňující maximálně snížit spotřebu materiálu při konstruování nových zařízení, nebo se zapojit do elektromobility.